Camper VAN na prodej

Mercedes-benz Sprinter 4x4 

Po praxi se stavbou dvou obytných dodávek jsem začal pracovat pro profesionální firmu, která staví obytné zástavby do vozů MB Sprinter. Postavil jsem tento obytný vůz. Ten teď může být váš domov na cestách!

Kontakt a popis

Email: info@daveberg.cz
Telefon: +420 771 146 560
(samozřejmě česky but also English! 🙂 )

Poloha vozu: Česká Republika, Moravskoslezký kraj

Cena: 1 600 000 Kč (dohoda na místě)

Oficiálně zapsaná obytná zástavba ve Technickém Průkazu do vozu Mercedes-benz Sprinter 4x4 označení 316. Vůz má najeto 110 000Km oficiálních. Historii vozu jsme si ověřovali při koupi skrz Cebia a MB. Vůz jezdil před zástavbou u zásahové policie - jsou zapsáni v TP jako předchozí majitel.

Pro průjezd terénem se připojuje originální 4x4. Auto je postaveno na větších pneumatikách a jsou zapsány v TP.

Bydlení v obytňáku je komfortně zařízeno pro malou, 3-členou rodinku. Nastavíte si teplotu interiéru a digitální termostat vám hlídá teplotu. Celý je zaizolovaný a bydleli jsme v něm dvě zimy ve velkém komfortu - často týdny hned u běžkařských tras.

Ve sprchovém koutu i v kuchyni vám teče horká i studená voda z nádrže o oběmu 150litrů. Pro dva dospělé výjde voda na týden bez nutnosti šetřit a dopňovat (zahrnuje hygienu, sprchy, vaření, doplnění chemického WC, prostě vše).

Jste nezávislí na připojení elektrické energie. Veškerou si generuje auto samo! Vůz se dobíjí za jízdy dvěmi velkými (celkem: 80A) nabíječkami a velkým solárním panelem (450W) přez celou střechu. Zapojíte v autě jak USB nabíječky tak 220V jako doma. V garáži můžete za jízdy nabíjet elektro-kola i koloběžky. V kuchyni nabíjíte vše co potřebujete a pustíte i třeba malý mixér. 

Vaříte na plynu, plynová bomba slouží pouze na vaření a tak vydrží 1 rok a více. V kuchyni je i lednice, běžná jako domácí, jen menší. Nad kuchyní je větrák který slouží jako digestoř a to i za deště.

Topení a ohřev vody jde z hlavní diesel nádrže která má kapacitu 100litrů. Tankujete tedy plnou nádrž a jezdíte i topíte, není třeba obstarávat nic dalšího. Topení je vyvedeno do všech částí vozu - taktéž i do sprchového koutu, který díky topení slouží jako sušící místnost na mokré prádlo.

Auto mělo několik rezavých flíčků ale všechny jsme nechali opravit. Pečovali jsme o něj jako o náš vlastní domov. Plně naloženi i s 2x koly v garáži a plnou kempingovou výbavou, jídlem a vodou jsme v legálním limitu 3500Kg.

Auto je připraveno na prodej, vyklizeno a čisté. S prázdným ještě zajedeme na váhu a dodáme váhu prázdného obytňáku.

K vozu vám vytvořím manuál ovládání a základních informací k použití. Můžu poradit i s možnými úpravami.

Na všech oknech je samozřejmě jak síť proti hmyzu tak zatmavení. Do všech oken máme vytvořené přídavné izolace pro ještě lepší komfort přez noc v zimě.  Na přední okna vozu máme navíc zatmavovací izolaci. Do vozu tak nejde večer vůbec vidět!

Praktická informace jízdy s takovým vozem. Je pohodlná. Výškově se vlezete pod všechny mosty. Při našich cestách jsme potkali jen jeden most kde jsme se nevešli a tak jsme jej objeli.  Po celou dobu co jej máme s  ním jezdíme do center velkých měst. Nakupujeme v něm v supermárketech (LIDL, ALBERT, TESCO) a v IKEA atd. Prostě auto pro život.

Interiér a dispozice

Technické vybavení, exterier a garáž

Velmi detailní popis

Oficiálně zapsaná obytná zástavba v TP do vozu Sprinter 316 4x4 rok výroby 2014.

Bílá barva. Tachometr: 110 000km

Vůz má čerstvou STK a prochází vždy bez problému. Expediční pneumatiky 245x75 R16 jsou také zapsány v TP.

Nakoupili jsme Srintera před pár lety s najetými 45 tis km od policie ČR. Dlouho stál a voněl novotou. Takže pro náš záměr - zastavění na celoroční obytný vůz to byla jasná volba.

Zástavba je domácího stylu. Stavěna společně díky konzultacím profesionální firmy. Výsledná váha s plnou nádrží nafty a 100L vody, koly, outdoor vybavení, jídlem, dvěma pasažéry a vším co potřebujete na cestu je 3500Kg takže jezdíme legálně všude! Topení s termostatem, plánovaným startem topení společně s bojlerem s horkou vodou a tlustou izolací auta nám dělalo absolutní komfort 2 zimy!

Vůz je kompletně celý zaizolovaný K-FLEX na stropě a na podlaze 5cm, v stěnách až 8cm! Postaven jako celoroční. Na izolaci je navíc hliníková parozábrana a vše drží na lisovacích maticích na roštu k kovové konstrukci vozu. Nevznikají nikde tepelné mosty.

Obytná zástavba z lehké CEIBA překližky, pracovní desky z smrkového masivu s nátěrem OSMO. Veškeré dvířka a šuplíky jsou v celém autě zajištěny mechanickými zámky proti vysunutí za jízdy.

Vůz má tažné zařízení a můžete táhnout další vozík nebo karavan. Záložní kolo je pod vozem. Jedná se o stálý náhon zadku a předek se připíná do 4x4 na palubovce u řidiče. Je nutné rozjet auto 5km/h, mít kola rovně a zapnout 4x4. To samé při vypnutí. Jedná se o 4x4 systém originální od Mercedes Benz.

Vybavení:

 • Postel délka 190cm šířka 160cm, nad postelí dvě přihrádky pro odkládání drobností, pod přihrádkami je LED osvětlení (teplého spektra) - před spaním na čtení
 • Gauč vedle postele šířka 110cm. Pod gaučem jsou šuplíky z plastu s dřevěnými čely s mechanickým zavíráním proti pohybu za jízdy. Dva šuplíky jsou nízké a jeden vysoký jako spižírna. Vedle šuplíků je vchod pro kočku (případně malého psa)
 • Šatní skříň plná výška na ramínka + dva šuplíky pro drobné oblečení. V šatní skříni je připraven vypínač a přívod energie pro osvětlení.
 • Šuplík pro chemické WC s odvětráváním
 • Sprchový kout šířka 75cm, hloubka 65cm, výška 186cm s teplou a studenou vodou s hlavicí s tlačítkem díky kterému šetříte vodu. Sprchový kout má zavedené topení, slouží i jako sušírna v zimě. Sprchový kout má vlastní LED osvětlení skrz mléčný difuzní strop. Celý kout je odizolovaný.
 • Sedačka řidiče není otočna ani nejde jelikož je vedle dvousedačka
 • Dvousedačka je však otočná úplně, do obytného prostoru a vznikne tak druhý gauč o šířce 90cm
 • Pod dvousedačkou je trezor, plošina sedačky jde uzamknout na dva visací zámky a je přišroubovaná cca 12 šrouby M10 k vozu.
 • Vedle dvousedačky je výškově nastavitelný a otočný stolek LAGOON TABLE hliníkové konstrukce 65x40cm z smrkového masivu. Stolek lze použít jako pracovní ke gauči z otočného dvousedáku nebo jako prodloužení kuchyňské linky
 • Kuchyňská linka o délce 172cm a hloubce 53cm
   • dvouplotýnkový plynový vařič - plyn je veden v ocelových trubkách do zadní technické místnosti pod postelí, pod vařičem je přídavný ventil pro odpojení plynu. Plynová bomba je přístupná zezadu vozu pod postelí v odděleném izolovaném boxu s bezpečnostním odvětráváním pod auto.
   • Dřez domácí velikosti, 25x34x40cm, nerez
   • Baterie IKEA s dorazy tak aby voda nemohla téct mimo dřez, mixer horká a studená voda
   • V lince je zabudovaná lednička, šuplík pro drobnosti, otevřený prostor nad lednicí na uskladnění zeleniny a ovoce
   • Vedle lednice je prostor na 4 koše pro třízený odpad
   • Dále pak dvoje dvířka s plastovými šuplíky které lze jednoduše vytáhnout a vymývat, 6 nizkých šuplíků a 3 vysoké šuplíky na hrnce a další vybavení
   • Nad linkou je led pásek s barvou teplého světla i na večer
  • U stropu jsou dvě police po obou stranách auta šířka 110cm, výška 37,
  • Na stropě jsou dva dlouhé led pásky s barvou denního studeného světla
  • Dále pak je na stropě MAXXFAN větrák s nastavitelnou rychlostí, směrem foukání, detekcí teploty a lze jej používat i za deště. Je blízko sprchového koutu i vařiče a slouží i jako digestoř!
  • Nad postelí je velké SKYLIGHT okno (rozměry 65cm na 45cm) které lze otevřít na dvě úrovně a nebo otevřít úplně. Má zatmívací roletku a moskytiéru.
  • Po stranách vozu jsou dvě okna, u gauče je okno 70cm široké a 40cm vysoké, opět s roletkou i moskytiérou. S možností otevřít na mikro-větrání. Když snidáte z gauče, koukáte ven!
  • U kuchyňské linky je velké okno (rozměr 100cm na 40cm) když vaříte koukáte ven. Slouží výborně i pro řidiče. Díky tomuto oknu vidíte zprava přijíždějící vozy v ostré křižovatce! Opět s roletkou a moskytiérou i s mikro ventilací či otevřením úplně.
  • Nad kabinou řidiče je velký úložný prostor kde ukládáme LAGOON otočný stolek + izolační krytí předních oken. Rozměry uložného prostoru Šířka: 145cm hloubka: 70cm výška: 25cm

Technická místnost pod postelí:

 • tech. mistnost má své vlastní LED osvětlení
 • diesel topení Truma combi 6D s termostatem a bojlerem na horkou vodu 10litrů. Zdá se že horké vody je málo ale ona je opravdu šíleně horká, takže si nastavíte ve sprše díky baterii teplotu v jaké se chcete sprchovat a horká voda neubývá tak rychle.
 • do uložného prostoru se vejdou až 3 dospělá horská celo-odpružená kola !
 • Nádrž na 150 litrů pitné vody - napouští se z venku, na levé straně auta je napouštěcí ventil uzamčený na klíč
 • Čerpadlo a expanzní nádoba
 • Box na plynovou bombu

Dále pak technická místnost obsahuje skříň s zapojením elektriky:

 • 2x 135Ah LIFEPO4 lithiové baterie
 • Kontrola vybití VICTRON ENERGY - kontroluje stav baterií aby se nikdy nepoškodily
 • Pojistková skříňka na 24 zařízení
 • Měnič napětí sinus VICTRON ENERGY 800W/1600W
 • 2x RENOGY DC to DC charger, nabíjení za jízdy celkem 80A
 • SMART VICTRON ENERGY regulátor nabíjení ze solárního panelu na střeše 450W - připojíte se na něj aplikací přes mobil a sledujete nabíjení a stav baterií, klidně i za jízdy z přední části vozu (není třeba sledovat, kapacita elektřiny je velká, nikdy nedošla)
 • Solární panel 450W drží pevně smontovaný na hliníkových hranolech stavebnice ALVARIS Ostrava a pevně spojen s hranoly stejného typu které drží v původních pozicích pro střešni lišty. Hliníkové lišty jsou po celé délce střechy a jsou z 50x50 hliníkových hranolů. Lze na ně montovat další zařízení, světla, markízu apod.